VHS, kapı ve pencere teknolojisinde çok amaçlı sistem çözümleri ve yüksek performanslı aksesuar çeşitliliği sunarak, teknik ve kullanım kalitesini sürekli geliştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

VHS, üretimlerini 300 kişilik deneyimli kadrosuyla 23.000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında ileri teknoloji kullanarak yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası pazardaki yoğun talep doğrultusunda yapılan yeni yatırımlarla, ilave makine parkı, yeni kalıp sistemleri ve otomasyona geçiş sağlanmıştır. Kapasite ve kalite arttırılırken, üretimde otomasyona geçilerek mekanik sistemde oluşabilecek hatalar da minimuma indirgenmiştir.

Tasarımdan üretime tüm proseslere uygun olarak Türkiye ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden alınan sertifikalarla ve modern üretim tesisleriyle ulaşılan ürün kalitesi her geçen gün arttırılmaktadır.

VHS ürettiği ve satış-pazarlamasını gerçekleştirdiği ürünlerin daima arkasında durarak teknoloji ve kalitesine olan güvenini kanıtlamıştır. Hızla gelişen pazar ihtiyaçlarını karşılamak için tüm gayretiyle çalışmakta ve bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Kalite Yönetimi ve Testler

Öncelikle kaliteyi hedefleyen VHS ürünleri, Türkiye ve sekiz Avrupa ülkesinden almaya hak kazandığı kalite sertifikalarına sahiptir. Sorumluluklarının bilincinde olan firmamızın üretim tesisleri ve ürünleri yerli ve yabancı yetkili enstitüler tarafından periyodik olarak kontrol edilmektedir.

Yetkili enstitülerde ürünler üzerinde dayanım, basınç-çekme, güç yükleme, yüzey galvaniz kaplama ve benzeri birçok teknik ve mekanik testler uygulanmıştır ve halen periyodik olarak yapılan denetimler ile uygulanmaya devam edilmektedir.

SILVER VHS SEAL Yüzey Kaplama Teknolojisi

Tescilli markamız olan SILVER VHS SEAL, nanopartikül teknolojisi kullanılarak uygulanan aşınmaya yüksek dayanıklı yüzey kaplama işlemidir.

Tüm VHS ürünlerine alkali çinko yüzey kaplama işlemi uygulanmaktadır. Buna ek olarak, aşınmaya dayanıklı SILVER VHS SEAL kaplanması ürünlerde daha yüksek güvence sağlamaktadır (RAL-RG 607/3).

Yüzey kaplama ve koruma işlemleri Avrupa'da en yeni kimyasal teknolojiler kullanılarak geliştirilmiştir. VHS'nin çevre dostu SILVER VHS SEAL kaplama işlemi Avrupa Birliği RoHS ("Restriction of Hazardous Substances" - Tehlikeli Madde Kısıtlamaları) Yönergesi'ne uygun olarak uygulanmaktadır.

Kendine özgü SILVER VHS SEAL yüzey kaplaması ile aşınmaya dayanıklı ve göz alıcı parlaklıkta estetik bir görünüme sahip olan VHS çift açılım sistemleri, Avrupa çevre standartları ve RAL standartlarına uygundur. Ürünler, homojen olarak her noktasında yüksek korozyon direnci göstermesi için tam otomatik bilgisayar kontrollü robot sistemle uygulanan alkali esaslı SILVER VHS SEAL yüzey kaplaması ile, hem göze hem insan sağlığına hitap etmektedir. Avrupa normlarına uygun olarak düzenli yapılan tuz banyosu testlerinde, 600 saatten sonra "beyaz oksitlenme (beyaz pas)" başlangıcı gözlenmiş (RAL Standardı "kırmızı paslanma" sınırı 240 saat) ve yüksek korozyon direnci elde edilmiştir.