vhs1997 yılında kurulan VHS Plastik Metal San. ve Tic. A.Ş., plastik kapı ve pencereler için kilit barelleri, basit havalandırma ve kilitleme aksesuarları imalatı ile sektöre adım atmıştır. Kapı ve pencere sektöründeki ilerlemelerle birlikte, VHS üretim süreçleri de geliştirilerek ürün çeşitliliği arttırılmıştır.

2000 yılı içinde üretimine geçilen kapı ve pencere mekanizmaları, firmanın lokomotif ürünü olmaya başlamıştır. Yapılarda sistem çözümleri üreten VHS, kapı ve pencereler için çift açılım ve çift kanat sistemleri, kilit ve kilitleme sistemleri, sürme sistemleri ve benzeri ürün çeşitleriyle sektörün önde gelen aksesuar üreticilerinden biri olmuştur.

VHS, üretimlerini 300 kişilik deneyimli kadrosuyla 23.000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında ileri teknoloji kullanarak yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası pazardaki yoğun talep doğrultusunda yapılan devamlı yatırımlarla, yeni makine parkları ve kalıp sistemleri eklenmiş ve üretimde otomasyona geçiş sağlanmıştır. Bu şekilde üretim süreçlerinin teknolojisinin geliştirilmesi, üretim kapasitesini ve ürün kalitesini arttırırken, mekanik sistemlerde oluşabilecek hataları da minimuma indirmiştir.

Ürünlerinin teknik özelliklerini ve kullanım kalitesini sürekli geliştirmeyi kendine ilke edinen VHS, kapı ve pencere teknolojisinde çok amaçlı sistem çözümleri ve yüksek performanslı aksesuar çeşitliliği sunmaktadır. VHS ürünleri, Türkiye ve Avrupa'nın 8 ülkesinden almaya hak kazandığı kalite sertifikalarına sahiptir. Ayrıca VHS üretim tesisleri ve ürünleri, yerli ve yabancı yetkili enstitüler tarafından periyodik olarak uygulanan teknik analizler ve mekanik testlerle kontrol edilmektedir.

Sektöründe dünya pazarında önemli bir paya sahip olan VHS, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 51 ülkeye ihracatıyla, satışlarının %40'ını yurt içine, %60'ını ise yurt dışına yapmaktadır. Güçlü bir pazarlama-satış organizasyonu ve teknik destek ağına sahip olan firma, sadece ürün kalitesiyle değil, deneyimli teknik ve idari personelindeki hizmet kalitesi anlayışıyla da sorumluluklarının bilincindedir.

"Bizde her zaman bir çözüm vardır" parolasıyla VHS, kaliteden ödün vermeden daimi müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

product-portfolio